W dniach 11-12 czerwiec 2022 r. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach zorganizował aż 3 imprezy:

– Wojewódzkie Dni Pola

– Targi Rolne AGROTECHNIKA

– Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Podczas tych wyjątkowych wydarzeń odwiedzający mogli także zapoznać się regionalnymi producentami żywności podczas „Jarmarku Żywności prosto od Rolnika”. W tym roku była bardzo wysoka frekwencja, a szczególną popularnością cieszyła się wystawa zwierząt, gdzie starsi ale też młodsi mogli zobaczyć m.in. alpaki, rasowe konie czy bydło mleczne.

Bardzo dużym zainteresowaniem rolników cieszyły się także poletka demonstracyjne, na których zaprezentowano kolekcję odmian zbóż ozimych, jarych oraz rzepaku. Dalej można było zobaczyć zasiane kilkanaście odmian kukurydzy. Na tle tych upraw szczególną uwagą wyróżniał się rzepak ozimy , odmiana STEFANO z hodowli KWS, który jest odmianą wyłącznościową PH AGROSKŁAD. W tym sezonie wegetacyjnym mimo późnego zasiewu (5.09) oraz okresowo występującej suszy, prezentuje się wyjątkowo okazale. Łuszczyny są pełne, dobrze rozwinięte i jest ich dużo na roślinie, co zapowiada obfite plony. Uzupełnieniem kolekcji odmian były doświadczenia herbicydowe oraz nawozowe.

Na zwiedzających czekały liczne stoiska wystawców.  Na targach zaprezentowaliśmy maszyny marki New Holland – ciągnik T6.180 DC oraz prasę RB 150 C. Każdy z rolników mógł zapoznać się z najnowszym katalogiem odmian rzepaku na sezon 2022 oraz porozmawiać z naszymi doradcami agrotechnicznymi.

Również w tym roku jedną z atrakcji na poletkach był pokaz wykorzystania dronów w monitorowaniu upraw polowych. Takie eventy to doskonała okazja dla rolników do zapoznania się z nowinkami technicznymi, które można wykorzystywać w gospodarstwie ale przede wszystkim sprawdzeniu jak wybrana odmiana uprawa rośnie i na miejscu skorzystać z porad ekspertów.

A już we wrześniu kolejny event –  25.09.2022r. Targi Rolne „W sercu Polski”.

A jeśli chcecie zobaczyć nasze poletka kukurydziane i sami ocenić jak prezentują się odmiany to zapraszamy – Marszew, gm. Ujazd. Do zobaczenia!