Ułatwienia dostępu
Sezon 2026 to czas, by sięgnąć po nową generację odmian kukurydzy, które łączą rekordowe plonowanie, odporność na suszę i nowoczesną genetykę. W ofercie Agroskład znajdziesz starannie dobrane odmiany ziarnowe, kiszonkowe i ogólno-użytkowe, sprawdzone w polskich warunkach glebowych i klimatycznych.
Nasze propozycje pochodzą od czołowych producentów nasion, takich jak KWS, Dekalb, Syngenta i inni, co gwarantuje najwyższą jakość materiału siewnego oraz stabilność plonów nawet w wymagających sezonach.
Każda z odmian w naszej ofercie została przetestowana w warunkach polowych i potwierdzona w badaniach COBORU. Zostały dobrane tak, aby zapewnić:
Dzięki temu rolnicy mogą liczyć na pewność plonowania i bezpieczny zwrot inwestycji niezależnie od przebiegu pogody.
Odmiany ziarnowe to filar dochodowej uprawy kukurydzy. W sezonie 2026 polecamy „ziarnówki” m.in.:
KWS MARCOPOLO (FAO 160–210) – wczesna kukurydza z technologią DryDown+, suchsze ziarno nawet o 6,7% od wzorca. Idealna na północ Polski lub opóźnione siewy.
KOKUNA (FAO 250) – rekord Polski: 17,304 t/ha suchego ziarna!
INCEPTION (FAO 250/270) – rekordowa stabilność, nawet 15,8 t/ha ziarna przy niskiej wilgotności.
SY INVICTUS (FAO 230) – niezawodny w każdych warunkach, wysoka masa ziarna i odporność na suszę.
Warto wybrać również takie odmiany, jak:
W ofercie także możliwość zamówienia odmiany kukurydzy z hodowli Pionier.
Odmiany uniwersalne to doskonały wybór dla gospodarstw, które łączą produkcję ziarna, kiszonki lub biogazu.
KWS KOLENDO (FAO 230/240) – nowość 2026, świetny dry-down i strawność, idealna do biogazu.
ALBIREO (FAO 260) – imponujący wzrost i biomasa, odporność na wyleganie, idealna pod biogaz.
CODIZOUK (FAO 260/270) – rekord Polski w plonie świeżej masy – 78,08 t/ha, kolosalny potencjał energetyczny.
Kiszonkowe odmiany kukurydzy na 2026 rok to gwarancja wysokiej wartości pokarmowej, zdrowotności i trwałości roślin.
TIPICO (FAO 230–240) – topowa kiszonka, odporna na suszę, świetna strawność i wysoki plon.
AGROLUPO (FAO 250) – nowość, 106,7% wzorca COBORU, wysoka wartość paszowa.
SY FREYJA (FAO 270) – bardzo zdrowa odmiana biogazowa o mocnych łodygach i wysokim plonie.
RONALDINIO (FAO 260) – klasyk na rynku, od 15 lat lider w stabilności i odporności na suszę.
Dla gospodarstw szukających zrównoważonego płodozmianu, Agroskład oferuje także nasiona słonecznika, soi czy sorga. Poniżej dostępne odmiany tych roślin:

✅ Sprawdzone odmiany z badań COBORU i doświadczeń polowych.
✅ Doradztwo ekspertów, którzy pomogą dobrać odmianę do Twojego regionu i gleby.
✅ Możliwość rezerwacji materiału siewnego – zanim ruszy sezon.
✅ Pełna oferta nasion, nawozów i środków ochrony roślin w jednym miejscu. Wszystko czego potrzebuje nowoczesne rolnictwo!
Zadzwoń lub odwiedź nasz punkt sprzedaży – doradzimy Ci, która odmiana kukurydzy 2026 najlepiej sprawdzi się w Twoim gospodarstwie. Zainwestuj w sprawdzony materiał siewny i przygotuj się na rekordowy sezon!
Wpis ma charakter informacyjny. Szczegółowe dane o odmianach można znaleźć na stronach producentów.
Agroskład Twój autoryzowany dealer ciągników i maszyn New Holland, Kuhn, UNIA, Joskin, Weidemann i innych czołowych producentów! Dostarczamy sprawdzone materiały siewne, nawozy i środki ochrony roślin! W naszej ofercie nie zabraknie również usług serwisowych i szerokiej oferty części zamiennych, a także materiałów budowlanych. Dajemy fundament nie tylko rolnictwu.