Firma Polcalc po raz kolejny ogłosiła start konkursu związany z zakupem ich produktów, a mianowicie nawozów wapniowych. Poznaj szczegóły i sprawdź, jakie cenne nagrody można w nim zdobyć.
Zgłoszenia można przesyłać od 15 lipca do 30 września 2023 roku na stronie www.polcalc.pl/konkurs/
Co 2 tygodnie do wygrania 4 tony nawozów Polcalc III generacji, a w finale do zdobycia m.in.:
Zachęcamy do udziału w tej akcji! Wykorzystaj szansę na potrójny zysk z Polcalc! Stosuj wapno nawozowe najwyższej jakości, zwiększ swoje plony i zdobądź atrakcyjne nagrody.
Polcalc III GENERACJI jest wysokoreaktywnym nawozem wapniowym, który w efektywny sposób podnosi pH gleby i zaopatruje rośliny w wapń. W większości bo aż w 92-98% składa się z mączki wapiennej pochodzenia kredowego, węglanowego- CaCO3 (odmiana 04*). Mączka ta jest specjalnie rozdrobniona do wielkości poniżej 90 mikronów, co znacznie przyśpiesza reaktywność produktu i pozwala na uzyskanie optymalnych warunków już w pierwszym sezonie stosowania.
Z badań wynika, że większość gleb w Polsce jest zakwaszona. Skutkuje to przede wszystkim ograniczoną przyswajalnością składników pokarmowych dostarczanych roślinom w formie nawozów mineralnych. Przekłada się to w dużej mierze na znaczny spadek wielkości plonu. Co zatem robić? Wapnować! Stosowanie nawozów wapniowych ma pozytywny wpływ na właściwości fizyko-chemiczne i biologiczne gleby, poprawia jej strukturę oraz zapewnia roślinom lepszy dostęp do składników mineralnych takich jak, m. in. azot (A), fosfor (P), potas (K). W naszej ofercie znajdziecie nawozy wapnujące pyliste lub granulowane węglanowe, wapniowo-magnezowe tlenkowe, tlenkowe z magnezem, kredowe, krzemionkowe.
Odpowiednio zaplanowana ilość i termin wysiania nawozów mają kluczowe znaczenie dla ich skuteczności. Ze swojej strony robimy wszystko, aby każdy rolnik indywidualnie otrzymał nasze pełne wsparcie w zakresie optymalnego doboru środków do produkcji rolnej.
Podsumowując, nawożenie to niekwestionowanie jeden z najważniejszych zabiegów agrotechnicznych, jakie my rolnicy musimy wykonać na swoim polu. Jednak, aby go poprawnie przeprowadzić potrzebna jest wiedza o stanie gleby. Takie badanie można zlecić w naszej firmie, a my przekażemy je do kredytowanego laboratorium, które je przebada.
Źródło: www.polcalc.pl